Bądź modny – styl industrialny

technologia led

Wystrój wnętrz ma coraz większe znaczenie dla Polaków. Mieszkanie zaczyna być wyznacznikiem gustu i obycia. Przekonanie o tym, że najlepsza jest meblościanka i kanapa powoli odchodzi do lamusa ustępując miejsca śmielszym koncepcjom i trendom lansowanym przez uznane salony meblowe. Obecnie na polskim rynku meblarskim dominuje jeden trend – industrializm.

Inspirowany stylem miast przemysłowych XIX i XX wieku nadaje wnętrzom surowy sznyt. Podstawowymi wyznacznikami tego trendu są otwarte przestrzenie i meble wykonane z zimnych metali. Wnętrza industrialne nie mają w sobie nic z ciepłych i przytulnych gniazdek. Swoją surowością mają inspirować do działania i przypominać, że praktyczne i użytkowe podejście do życia jest najwłaściwsze. Z powodu wspomnianej surowości do domów utrzymanych w industrializmie totalnie nie pasuje stosowane dotąd w polskich domach oświetlenie.

Tradycyjne żarówki dają zdecydowanie zbyt ciepłe spektrum światła. Dlatego domy meblowe polecają swoim klientom oprawy LED. Pozwolą one na podkreślenie kluczowych elementów wystroju i dadzą zimne, przejrzyste światło, które podkreśli atmosferę pragmatyzmu. Jeśli ktoś ceni mniej punktowe źródła światła może wybrać oprawy sufitowe LED. Są one dyskretne, a zarazem rozprowadzają światło po całym wnętrzu.

W dzisiejszych czasach na rynku są dostępne meble utrzymane w absolutnie każdym stylu. Dlatego warto potrudzić się przy ich wyborze i nadać swojemu domowo unikatowy i oryginalny charakter, który będzie pasował do domowników.