Botox jak działa?

botox w Krakowie

W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej korzystają z możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna. Co to jest botox i co o nim warto wiedzieć?Wstrzykiwanie botoksu jest zabiegiem, który działa wygładzająco na rysy twarzy. Kobiety chcące pozbyć się zmarszczek sięgają właśnie po niego!

Botoksu używa się nie tylko w estetyce, ale ma również swoje zastosowanie chociażby w neurologii oraz okulistyce. Czy jest bezpieczny? Jak najbardziej tak, o ile sam zabieg jego wstrzyknięcia wykonany jest w specjalistycznym gabinecie przez dermatologa estetycznego. Wiele Pań obawia się efektu maski. Jednakże prawidłowo przeprowadzony zabieg jedynie wygładza wybrane zmarszczki mimiczne, które nadają twarzy surowego, zmęczonego wyglądu.

Bardzo ważne jest, aby wybrać wyspecjalizowanego w tej dziedzinie, doświadczonego lekarza. Bowiem jego precyzja będzie mieć kluczowe znaczenie w efekcie końcowym. Nieodpowiednia dawka preparatu może zniekształcić twarz, sprawić że stanie się ona asymetryczna.

Jak długo działa botox?

Jego dezaktywacja następuje po 3-6 miesiącach od zastosowania. Jednakże bardzo często bywa tak, że po działaniu botoksu twarz wygląda dużo lepiej niż przed zabiegiem, nie wymagając tym samych kolejnych ingerencji w urodę. Sam zabieg nie jest bolesny, a podczas jego wykonywania odczuwalne jest jedynie niewielkie ukłucie towarzyszące wstrzykiwaniu preparatu.
Czy warto poddać się temu zabiegowi? Jeżeli odmłodzona, wygładzona twarz wpłynie pozytywnie na samoocenę, to jak najbardziej warto zainwestować w siebie.

Botox Kraków | Sekrety Piękna