Czy warto korzystać z rożka dla noworodka?

kołderki dla niemowlaka

Dzisiaj coraz popularniejsze stają się kokony dla niemowlaków. Co to takiego jest? Kiedy kokon dla niemowlaka jest niezbędny? Jakie korzyści wynikają z jego stosowania?

Otulenie niemowlaka

Rożek dla niemowlaka, jak inaczej nazywa się kokon, służy do tego, aby otulić dziecko tak, by czuło się bardzo komfortowo, ale przede wszystkim również bardzo bezpiecznie. Zwykle kokon wykonany jest z relatywnie twardego materiału, ażeby dziecko trzymało się w nim mocno. Zastosowań kokonu dla niemowlaka jest wiele. Niektórzy rodzice trzymają w nim dziecko praktycznie przez cały czas. Czy to dobre postępowanie? Wydaje się, że jak najbardziej, gdyż rożek dla noworodka może często zstępować bardzo skutecznie kołderkę.

Kokon dla niemowlaka zamiast kołdry

Korzystanie z kokonu zamiast kołdry może być dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy jest dosyć ciepło. Jednak rożek nie jest w stanie zakryć całej powierzchni ciała dziecka. Przez to też, jeśli temperatura w pokoju nie jest zbyt wysoka, dziecku może być po prostu zimno, zwłaszcza w nocy. Wciągu dnia natomiast prędzej może leżeć w kokonie. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko znajdujące się w rożku dla noworodka dodatkowo przykryć jeszcze cienką kołdrą. W takim przypadku można być pewnym, że maluch nie zmarznie.

Rożek dla noworodka wykorzystywany przy karmieniu

Wiele matek decyduje się również na to, aby wykorzystywać rożek dla noworodka podczas karmienia dziecka. Czy to karmienie piersią, czy też z butelki, wygodniejsze jest z użyciem kokonu. Chodzi o to, że dziecko jest względnie nieruchome, kiedy znajduje się rożku. Dzięki temu matce jest wygodnie i karmienie odbywa się też zdecydowanie szybciej. Poza tym, rożek dla noworodka gwarantuje mu również zdecydowanie większą wygodę podczas karmienia, niż gdyby miał leżeć na kolanach matki.

Zobacz też: Kołderka dla niemowlaka | Senna-Sówka