Domowe obowiązki a higiena

odkurzacz centralny

Higiena jest podstawą, bez której ciężko obejść się w każdym domu – szczególnie gdy mamy małe dzieci, które brudzą się w zawrotnym tempie. Nie chodzi jednak tylko o dziecięce ubranka. Otacza nas wiele bakterii i niebezpieczeństw, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Oczywiście nie należy przesadzać z przesadną higieną – nie chodzi o sterylną czystość. Jednak nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że otaczają nas miliony bakterii i przede wszystkim roztoczy, które gromadzą się w ubraniach, pościeli czy dywanach. Nasze łóżka są istnym rajem dla tych stworzeń, żywiących się ludzkim naskórkiem.

Na roztocza nie ma jednej recepty – oprócz tego, że powinniśmy dbać o dokładne odkurzanie i pranie w odpowiednich temperaturach. Roztocza są bowiem głównym źródłem alergii i uczuleń. Mogą wywoływać nieprzyjemne objawy, a same przez długie nie zostaną zauważone jako problem. By ustrzec się przed ich złym wpływem na nasze zdrowiem należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Przede wszystkim pralki z funkcją prania pościeli i ręczników w wysokich temperaturach. Nic nie zastąpi bowiem wpływu temperatury na drobnoustroje. Ważne jest również suszenie bielizny i pościeli – najlepiej wykorzystywać do tego promienie słoneczne, które nie tylko szybko osuszą materiał, ale również zabiją wszelkie mikroorganizmy.

Warto również przy okazji remontu zainwestować w odkurzacz centralny Variovac. pozwoli on na skuteczniejszą walkę z roztoczami, jest wprost idealny dla alergików, a przede wszystkim jest cichy.

Dla własnego zdrowia powinniśmy również większą uwagę zwracać na sposób mycia naczyń. Niedokładne opłukanie szklanki zimną wodą może okazać się źródłem wielu problemów. Ekonomicznie i higienicznie jest korzystać z urządzeń takich jak zmywarki. Wysokie temperatury, odpowiednie środki czystości używane w zmywarkach, sprawiają, że nasze naczynia sa naprawdę bezpieczne i bez skazy. Przy tym oszczędzamy energię, wodę i czas, nie niszcząc sobie tym samym paznokci. Zmywarki do zabudowy kiedyś wydawały się być luksusem – dziś niemal powszechnie można spotkać je w domu przeciętnych ludzi.