Fototapeta na szkle w łazience?

obrazy na szkle

Obrazy na szkle wyglądają ciekawie i niebanalnie. Za ich pomocą możemy całkowicie odmienić proste i klasyczne wnętrza. Unikniemy również konieczności zakupu nudnych i oklepanych płytek. Szkło na ścianę to nie tylko wyjątkowa dekoracja, ale również ochrona. Z pewnością nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone. Wybierając ulubiony wzór uzyskamy niepowtarzalny efekt, który bardzo ciężko podrobić.

Niska wytrzymałość?
Jeśli przy wyborze szklanych paneli będziemy kierować się wyłącznie niską ceną, to możemy trafić na felerny model. Przed zakupem należy sprawdzić przede wszystkim materiały, z których zostanie wykonany obraz. Dobrze jest, aby do jego produkcji używano szkła hartowanego. Jest ono odporne na wysoką temperaturę, a także wilgoć. Ponadto bardzo ciężko o pęknięcia, czy też zadrapania powierzchni. Szkło hartowane jest również łatwe i szybkie w czyszczeniu. W tym celu możemy użyć standardowych środków oraz preparatów.

Samodzielny montaż?
Szklane panele nie są trudne w zamontowaniu. Oczywiście musimy posiadać dokładną instrukcję, a także materiały. Zazwyczaj panel przyklejany jest do ściany za pomocą kleju. Znacznie rzadziej przykręca się go za pomocą śrub.
Należy pamiętać, że przygotowanie podłoża do montażu szkła nie jest takie proste. Należy dokładnie oczyścić klejone powierzchnie z zatłuszczeń, pyłu oraz nierówności. Obrazy mogą być montowane bezpośrednio na zagruntowany tynk lub ścianę. Często praktyką jest również klejenie paneli do starych płytek łazienkowych.

Zobacz więcej: Axitech.pl | Obrazy na szkle