Jak przygotować zdrowego burgera?

burgery Kraków

Niemalże wszyscy przepadamy za potrawami typu fast food, ale gdy staramy się zdrowo odżywiać, chcąc nie chcąc musimy ich unikać. Zastępujemy je sałatkami warzywnymi czy ogromnymi ilościami owoców i mimo iż ich smak nam w pełni odpowiada, prędzej czy później zaczynamy marzyć o powrocie do ulubionych burgerów. Całe szczęście nie musimy z nich tak zupełnie rezygnować.

Jeśli chcemy dalej chudnąć, zacznijmy przygotowywać swoje zdrowe burgery Kraków, czasami zastępując nimi obiad składający się z ryżu czy kurczaka. Musimy urozmaicać swoją dietę, jeśli chcemy wytrzymać na niej przez całe życie. Nie ograniczajmy się, a znajdujmy zdrowe alternatywy dla ukochanych dań, dbając zarówno o swój stan fizyczny, jak i ogólne samopoczucie i psychikę.

Najważniejszym elementem każdego hamburgera jest bez wątpienia mięso. Musimy wybrać to o jak najwyższej jakości, najlepiej kupując je w sklepie mięsnym. Zdecydujmy się na porządny kawałek wołowiny. Jeśli mamy taką możliwość, zmielmy ją sami i dodajmy do niej ulubione przyprawy bądź pokrojoną w drobną kostkę cebulkę. Zajmijmy się także przygotowaniem pieczywa na naszego burgera. Stwórzmy je z mąki żytniej lub pełnoziarnistej i upieczmy jego większą ilość, by móc je wykorzystać jeszcze kilkukrotnie (takie pieczywo spokojnie możemy zamrozić). Swojego burgera powinniśmy też uzupełnić sporą ilością warzyw – sałatą, pomidorem, ogórkiem lub podsmażoną na suchej patelni cebulką. A co z sosem? W końcu bez niego nasze burgery w Krakowie będą suche i niesmaczne. Przygotujmy go zatem na bazie jogurtu naturalnego, wyciskając do niego dwa ząbki czosnku i dodając bazylię, oregano, sól oraz pieprz. Połączmy ze sobą przygotowane wcześniej składniki i zajadajmy się swoim zdrowym i pysznym burgerem. Po takim posiłku na pewno poczujemy się świetnie!

Dieta nie powinna polegać na ciągłych wyrzeczeniach. Chcąc schudnąć, nie musimy tak od razu ze wszystkiego rezygnować – nawet na diecie możemy pozwalać sobie na przepyszne burgery, jeśli tylko samodzielnie je przygotujemy.