Kiedy marihuana stała się nielegalna?

medycyna cbd

Obecnie bardzo często można się spotkać z pozytywnymi opiniami na temat oleju konopnego. Jak sama nazwa wskazuje, olej ten powstaje z konopi, która zawiera dwa główne kannabinoidy, swoje składniki aktywne. Są to THC i CBD. Oba są bardzo dobre dla zdrowia i mają niezwykłe właściwości, jednak tylko THC jest psychoaktywne. Zamiast nazwy „olej konopny” możemy czasem usłyszeć „olej cbd”, ponieważ właśnie tą substancję zawiera, a więc nie działa psychoaktywnie.

Olej CBD

Oleje z konopi otaczają jednak spore kontrowersje, ponieważ marihuana sama w sobie w wielu krajach jest nielegalna. Jednak jak to się stało? W końcu delegalizacja marihuany nastąpiła dopiero w dwudziestym wieku. Okazuje się, że stało się to być może zupełnie przez przypadek!

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że delegalizacja marihuany nastąpiła czysto z powodów politycznych i ekonomicznych. Harry Anslinger, szef biura ds. narkotyków został zobowiązany do wyjaśnienia sensowności istnienia tegoż biura, wobec czego całą swoją uwagę skierował przeciwko marihuanie, gdyż kokaina i heroina w latach 1930 – 1962 w stanach nie były szczególnie popularnymi narkotykami. To doprowadziło do masowych delegalizacji marihuany najpierw w większości stanów w USA, później w aż 60 państwach, które były członkami ONZ. Państwa te zobowiązały się do wycofania marihuany z obiegu w przeciągu 25 lat. I choć cała ta sprawa była „klejona na ślinę”, resztę zrobiło za polityków społeczeństwo – protesty i masowa histeria spowodowały, że marihuana wciąż ma niechlubną opinię.

Warto zasięgnąć źródeł i dowiedzieć się, czy na pewno jesteśmy przeciwni marihuanie. W końcu ma ona niezwykle właściwości zdrowotne! medycynacbd.pl