Leczenie padaczki

Padaczka jest to choroba związana z napadowym pojawianiem się zaburzeń bioelektrycznych, które dotyczą grupy bądź wszystkich neuronów kory mózgu, towarzyszący objawom klinicznym w postaci napadów padaczkowych. Patologiczne, w nieoczekiwanych momentach, bądź indukowane wyładowania padaczkowe mogą pochodzić z określonej grupy neuronów, rozprzestrzeniać się na kolejne rejony kory, bądź też dotyczą na początku wszystkich neuronów kory.

Padaczka lekooporna należy do bardzo popularnych chorób neurologicznych. W naszym kraju na padaczkę choruje około 350 tys. ludzi. Na naszym kontynencie liczba chorych na padaczkę wynosi około 3,6 miliona. Według informacji Światowej Organizacji Zdrowia za rok 2005 na świecie na padaczkę chorowało około 50 milionów ludzi, a liczbę kolejnych zachorowań wyliczono na 2,4 miliona/rok. Leczenie padaczki wymaga leczenia farmakologicznego oraz niefarmakologicznego. Ostatnio bardzo wielu zwolenników ma olej z konopi, który ulecza padaczkę.

Rick Simpson to człowiek, który olejem z konopi (RSHO) wyleczył z padaczki i raka 5000 osób. Kiedyś nazwa Rick Simpson będzie kojarzona z człowiekiem, który wynalazł lekarstwo na padaczkę oraz raka. Początek wynalezienia przez Ricka lekarstwa na raka oraz padaczkę rozpoczyna się w 2003 roku, kiedy u Ricka Simpsona postawiono diagnozę raka podstawnokomórkowego skóry. Miał trzy miejsca na ciele zaatakowane komórkami rakowym. Dwa były umiejscowione na twarzy i jedno na szyi. Decyzja Ricka, która dotyczyła sposobu wyleczenia raka zmieniła cały świat.