Medyczne rozwiązania ultrasonograficzne

Acuson

Medycyna to rozbudowana dziedzina wiedzy. W dzisiejszych czasach lekarzom pomagają rozmaite urządzenia między innymi aparat USG.

Ultrasonograf służy do obrazowania tkanek przez wysyłanie ultradźwięków. Badanie ultrasonograficzne stosuje się najczęściej w ginekologii, aby określić stan i zaawansowanie ciąży oraz sprawdzić czy płód rozwija się prawidłowo.

Jednym z wielu prezentowanych na rynku aparatów USG jest Acuson. Firma założona w 1979 roku prezentuje rozmaite rozwiązania w dziedzinie sprzętu medycznego.  Najbardziej znane aparaty USG przedsiębiorstwa Acuson to: NX2, X700, X600, S1000, NX3, P500. Dzięki badaniu ultrasonografem można zdiagnozować wiele chorób oraz zbadać praktycznie wszystkie narządy wewnętrzne człowieka. W najnowszych technologiach wykorzystuje się technikę 3D. Obraz wyświetlany na monitorze znajduje się w trójwymiarze, na to rozwiązanie decyduje się wielu oczekujących dziecka, przyszłych rodziców.

Do innych rozwiązań technologicznych należy dźwięk. Słychać na nim na przykład bicie serca dziecka, które znajduje się w łonie matki. Rozwój technologiczny powoduje coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, co skutkuje coraz bardziej dokładnymi badaniami i danymi na temat danych objawów i schorzeń. Medycy wszystkich dziedzin korzystają z wyników badań ultrasonograficznych od fizjoterapeutów, przez okulistów, kardiologów, pediatrów aż po chirurgów. Najważniejsze, że dzięki takim aparatom możliwe jest wczesne wykrycie i zlokalizowanie przyczyn danej choroby co w praktyce przekłada się na zdrowie i życie człowieka.

Zobacz więcej: Trimed.pl | Aparat USG Acuson