Na czym polega aranżacja wnętrz?

aranżacja wnętrz

Wielu ludzi myśli, że wizualizacja mieszkania to dobranie do wnętrza koloru zasłon, czy wzoru tapety. Oczywiście, jest w tym sporo prawdy, ale nie do końca. Osoba zajmująca się aranżacją mieszkań ma do wykonania wiele zadań odnoszą się one do wielu różnych aspektów.

Aranżacja wnętrz to pewnego rodzaju sztuka polegająca na stworzeniu przyjaznej, przestronnej i funkcjonalnej przestrzeni. Chodzi w tym przede wszystkim, aby zaplanować nawet najmniejszy szczegół w taki sposób, aby jak najbardziej odzwierciedlał charakter mieszkańców aranżowanych wnętrz. Projektant ma wbrew pozorom do wykonania bardzo trudne zadanie i polega ono tylko na dopasowaniu odpowiedniej kolorystyki i dodatków.

Można powiedzieć, że aranżacja to zarazem finalizacja wcześniej zaplanowanych detali, zaczynając od rozmieszczenia instalacji elektrycznej, wybór odpowiednich mebli, rozstawienie ich, kończąc na wyborze wszelkich dodatków. „Aranżacja nie oznacza, że musimy przewrócić swoje mieszkanie do góry nogami. Czasami warto tylko niektóre elementy, ale zaznaczyć trzeba, że wizualizacja nie polega tylko na detalach i dodatkach.” – podkreśla ekspert od projektów wnętrz pracujący dla Orange Studio.

Profesjonalne aranżacje to różnego typu projekty oświetlenia, zabudowy stałej, układ ścian w budynku, układ podłóg, podwieszane sufity, funkcjonalny układ pomieszczeń, rozmieszczenie mebli, ich kolorystyka, kolorystyka ścian, kolorystyka i wygląd dodatków. Projektowanie wnętrza to wbrew pozorom poprawienie i zmiana poważnych rzeczy, a mniejsze szczegóły to tylko forma dodatków.