Nowa Huta to już nie to samo

mieszkania

Jeszcze kilka lat temu wszyscy kojarzyli tą dzielnicę Krakowa z kibolami i wandalami. Była ona owiana naprawdę złą sławą, z jednej strony niestety słusznie, ponieważ działy się tam rzeczy, o który bardzo ciężko opowiadać. Przede wszystkim chodziło o porachunki gangsterskie i chuligańskie. Jednak już od paru lat, wszystko zaczęło się tam zmieniać, na szczęście na dobre.

Jak się okazuje, proces ten rozpoczął się dzięki budowaniu nowych osiedli mieszkaniowych w tej dzielnicy. Mieszkania, które zajmowali niezbyt mili panowie, że tak powiem, zostały wyburzone, a na ich miejsce pojawiły się nowe, lepsze z całkiem innymi lokatorami. Dzielnica ta już coraz rzadziej jest kojarzona ze złym miejscem, mimo wszystko dalej są tam jednostki, które starają się, aby ta zła opinia została lub powróciła. Niestety siła nowych mieszkań i nowych lokatorów jest dużo większa od paru gangsterów. Jak widzimy mieszkania w Krakowie i w dzielnicy Nowa Huta, pozwoliły mieszkańcom spać spokojnie. Jest to więc jeden z tych procesów w które warto inwestować. Niestety inwestycje w budowanie nowych dzielnic i bloków, wciąż nie są u nas tak popularne jak chociażby u naszych zachodnich sąsiadów.

Mimo wszystko, za parę lat, możemy zobaczyć jak w innych miastach, dzielnice, które zostały owiane złą sławą zaczynają ustępować nowemu budownictwu i nowym lokatorom. Podam wam jeszcze jeden przykład, Mokotów w Warszawie, tutaj również wszystko działo się identycznie jak w Nowej Hucie. Z takim wyjątkiem, że tam sytuacja była o niebo lepsza w porównaniu do dzielnicy z Krakowa.