Nowoczesna promocja, niekonwencjonalne gadżety!

napoje promocyjne

Nastała epoka gadżetów. Na każdym kroku napotykamy się na drobiazgi reklamujące jakąś firmę. Są to przedmioty zdawałoby się przydatne, ale gdy spojrzymy do szuflady i zobaczymy tam dziesiątą smycz lub piętnasty pendrivy zastanawiamy się po co to trzymamy.

O ile jeszcze długopisy mogą się przydać, bo przecież w każdym takim sprzęcie tusz w końcu się wyczerpie o tyle na kolejnym pendrivie już nie ma czego zapisać, bo wszystko zostało rozlokowane na innych nośnikach. Smyczki na klucze czy identyfikatory, też przecież mają ograniczoną użyteczność. Zasada – jedna smycz, jeden identyfikator. Oczywiście zbędne gadżety można podarować innym. Tylko tak naprawdę, ilu ma się znajomych którzy nie posiadają przynajmniej jednej smyczki czy breloczka do kluczy? Oczywiście nie można generalizować. Część takich drobiazgów na pewno znajdzie swoje zastosowanie.

Dlatego niezłym rozwiązaniem są napoje gazowane, niegazowane, soki, woda mineralna czy napoje energetyczne bo mają zazwyczaj długi termin ważności, a po zużyciu napoju naczynie trafia lub powinno trafić do recyklingu.
Ale nie chodzi tu o zwykłą butelkę czy puszkę pochodzącą ze sklepu. Mając na uwadze bezsensowność rozdawania w wielkich ilościach gadżetów reklamowych, niektóre firmy wpadły na pomysł poniekąd spożywczy. Umieszczają swoje logo na butelkach, puszkach czy też innych naczyniach. Jest to bardzo dobry pomysł, bo podczas spotkań biznesowych napoje orzeźwiające lub tylko woda zawsze są mile widziane. A kiedy kontrahent dojrzy logo firmy na oferowanym mu napoju może dobrze usposobić się do rozmówcy. Szczególnie jeżeli napój będzie smaczny. Napoje z logo również dobrze wyglądają podczas imprez organizowanych przez daną firmę. Pracownicy widząc logo swojej firmy poczują dumę, że ich zakład pracy może pochwalić się niekonwencjonalnymi upominkami reklamowymi.
W związku z tym nasuwa się konkluzja; może lepiej reklamować się na czymś co przynosi korzyść, a nie tylko zajmuje miejsce w szufladzie.

Zobacz też: Napoje reklamowe, promocyjne | Oh-Drink