Paspartu – zrób to sam!

ramy do obrazów

Paspartu to nic wielkiego. To zwykła tekturowa ramka, służąca najczęściej za oprawę obrazu. Prosta konstrukcja takiej ramy do obrazów sprawia, że z łatwością można je wykonać nawet samodzielnie. A więc, zrób to sam!
Ramka paspartu to nic innego jak francuski wynalazek oznaczający kartonowe obramowanie przeznaczony do eleganckiego wyeksponowania różnego rodzaju graficznych kompozycji takich jak fotografie, plakaty, zdjęcia czy wreszcie obrazy. Świetnie nadaje się również do ładnego wyeksponowania różnego rodzaju rodzinnych pamiątek jak na przykład dyplomów, dziecięcych rysunków, świadectw czy różnego rodzaju certyfikatów. Najczęściej umieszczane są wewnątrz ściennych ozdób takich jak ramy do obrazów. Wtedy mogą pełnić funkcję, których celem jest ochrona paspartu i ich zawartości przed zniszczeniem.
Oczywiście paspartu są powszechnie dostępne w sprzedaży, bardzo łatwo je kupić, ale można również je wykonać samodzielnie.
Aby tego dokonać potrzebujemy kilku przedmiotów: specjalnego kartonu paspartu, którym jest specjalny prasowany gruby brulion. Potrzebny jest również nożyk do papieru, ekierka, drobnoziarnisty papier ścierny i cienki ołówek.
Zaletą ramek paspartu jest ich uniwersalny charakter. Możemy w nich z powodzeniem umieścić fotografie z wakacji, czy niewielkie plakaty czy pamiątkowe grafiki. Możemy włożyć tam równie dobrze własnoręcznie wykonane prace hafciarskie, czy zasuszone rośliny i pozwolić, by goście mogli podziwiać nasze domowe zielniki. Równie dobrze możemy umieścić również na przykład bilet z koncertu ulubionego zespołu muzycznego. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Zobacz też: Paspartu | Nielsenpolska.pl