Prościej o własne mieszkanie w Nowej Hucie

Nowa Huta - ostatnie wolne nowe mieszkania

Mieszkania od deweloperów, a właściwie sprzedaż każdego rodzaju mieszkań w Krakowie, również z rynku wtórnego, trzyma wysoki poziom. Jest bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami w tym mieście, ale i tak samo duży przyrost nowych inwestycji. Nowe mieszkania Nowa Huta ma budowane w dużej ilości, a niemal wszystkie tak naprawdę sprzedają się przed terminem ukończenia budowy. Na całe szczęście w trakcie budowy czy w planowaniu są kolejne budynki, w których znajdą się setki nowych mieszkań.

Własne cztery ściany to marzenie każdego człowieka i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jedni decydują się na budowę domu, inni wybierają mieszkania. Tych drugich jest w Krakowie oczywiście znacznie więcej. I tutaj można iść w stronę mieszkań z tzw. rynku wtórnego lub postawić na nowe mieszkania z rynku pierwotnego, na przykład na takie wprost od dewelopera. Wiele w tej materii zależy od tego, kto jakimi środkami finansowymi dysponuje i czego oczekuje.

Wprawdzie z jednej strony nie trzeba nawet mieć gotówki na takie poważne inwestycje, bo pieniądze z reguły pozyskujemy za pomocą kredytu hipotecznego, ale później oczywiście trzeba mieć z czego spłacać zaciągnięty kredyt. Jeśli zatem nie mamy wystarczających wpływów, to bank ze względu na za niskie dochody nie udzieli nam kredytu na nasze wymarzone nowe mieszkanie. I ta zdolność kredytowa sprawia, że rośnie popyt na nowe mieszkania w dzielnicy Nowa Huta, bo tam łatwiej nabyć mieszkania osobom o mniejszych zarobkach, gdyż ceny są niższe niż w większości pozostałych dzielnic miasta.

Wracając jeszcze do tematu mieszkań to trzeba stanowczo podkreślić, że nowe mieszkanie to rzeczywiście luksus. Oprócz wydatku na mieszkanie, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszty jakie pójdą na urządzenie i zaaranżowanie nowego mieszkania, tak jak się to nam marzy, a to wydatek nie mały, bo w zależności od wielkości mieszkania i naszych pomysłów wydamy na to minimum dobrych kilkanaście tysięcy, a kwota ta z łatwością może podskoczyć do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Reklama: Nowe Mieszkania Nowa Huta – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/