System zarządzania siecią aptek – jaki system najlepszy

Zarządzanie nigdy nie jest łatwe. Szczególnie, jeśli zarządzać ma się takim podmiotem, jak apteka. Zmieniające się wciąż przepisy prawne, regulacje cen dyktowane przez rynek, refundacja leków, stałe kontrolowanie stanów magazynowych – to wszystko wymaga ogromnych umiejętności, ale też i czasu.

Dlatego dzisiaj wiele aptek wdraża system zarządzania apteką. Optymalizacja czasu wydaje się tu bić wszelkie rekordy świata. To niesamowite, jak łatwo można mieć wszystko pod kontrolą. Nie trzeba martwić się, że coś będzie źle naliczone, że nie odzyskamy środków związanych z refundacją, czy że na magazynie nie ma jakiegoś leku, bo zapomnieliśmy go zamówić. System, podobnie jak system zarządzania siecią apteką  , nad wszystkim czuwa.

A który system wybrać? Najlepiej taki, który odpowiada naszym oczekiwaniom. Poza tym pamiętajmy, że mamy prawo oczekiwać od firmy, że będzie dla nas wsparciem na każdym etapie wdrażania systemu. Dostarczenie oraz instalacja sprzętu też powinny należeć do obowiązków firmy, w której system kupujemy. A dy już wszystko będzie wdrożone, ważne staje się, aby wsparcie techniczne było dostępne każdego dnia. No i jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia. Firmy oferujące systemy powinny oferować również szkolenia z obsługi. Bo nawet najbardziej intuicyjne panele obsługi mogą początkowo nie być takie oczywiste. Dopiero przeszkolenie personelu daje gwarancję, że system będzie bez problemu obsługiwany. A przecież to od tej sprawności zależy później jakość obsługi klienta i optymalizacja kosztów.