Szklane dodatki do mieszkania

ozdoby ścienne

Do salonu i kuchni… Wnętrza minimalistyczne, utrzymane w nowoczesnym stylu nie potrzebują wielu dodatków. Tutaj liczą się mocne akcenty, gładkie powierzchnie, proste, geometryczne formy. Wśród amatorów tego rodzaju aranżacji pomieszczeń znajdą się na pewno ci, którzy nie lubią natłoku bibelotów, ciasnoty i ciemności.

Urządzając nowoczesny salon czy kuchnię, pamiętać trzeba o odpowiednim oświetleniu. To naturalne światło powinno grać „pierwsze skrzypce” w minimalistycznych wnętrzach. Minimalizm nie oznacza jednak kompletnej ignorancji wobec ozdób, dzieł sztuki, dodatków.

Ostatnio rosnącym powodzeniem cieszy się szkło na ścianę — najczęściej zadrukowane wielkoformatowymi wzorami. Stanowi świetną oprawę prostych kuchennych blatów i szafek. Jest też idealnym sposobem na wprowadzenie do mieszkania odrobiny koloru. Panele szklane dobrze odbijają sztuczne i naturalne światło, dlatego nawet te duże nie pomniejszają optycznie przestrzeni. Wręcz przeciwnie — odpowiednio ułożone mogą korygować nieforemności pokoju. Do łazienki… Panele ze szkła to jedne z najbardziej rozsądnych ozdób łazienkowych. Nie niszczą się od wilgoci, a osad z mydła można usunąć zwykłym detergentem. Dobrze komponują się z drobnymi kafelkami, jak i dużymi płytkami. W łazience bez okna najlepiej sprawdzą się panele jasne, powieszone na wysokości oczu.

W dużych pomieszczeniach zdjęcia na szkle zdobić mogą całą ścianę. Salon kąpielowy na tle tropikalnego lasu, sypialnia sąsiadująca z plażą — możliwości jest naprawdę wiele. Niektóre pracownie wykonują nawet panele na indywidualne zamówienie, a klient może sam może zaproponować wzór na każdy ekran.